Csöpögő bojler

1141 Budapest, Szugló utca 82.

Csöpögő bojler

A bojler csöpögése több okra vezethető vissza. A következők néhány gyakori ok lehetnek: Túl magas víznyomás: Ha a bojlerben túl magas a víznyomás, az nyomáskiegyenlítés hiányában csöpögést okozhat. Ebben az esetben egy nyomáscsökkentő szelep vagy egy nyomáscsökkentő rendszer telepítése segíthet.

Sérült vagy kopott tömítések: A bojlerben található tömítések idővel elkopnak vagy megsérülnek. Ennek eredményeként víz szivároghat ki a bojlerből. A tömítések cseréje általában megoldja ezt a problémát.

Túl magas hőmérséklet: Ha a bojler túl magas hőmérsékletre van beállítva, akkor a forró víz ki tud cseppenni a túlnyomás szelepen keresztül. Ellenőrizd a bojler hőmérséklet-beállítását, és csökkentsd azt, ha szükséges.

Túl magas vízszint: Ha a bojlerben túl magas a vízszint, az is okozhat csöpögést. Ebben az esetben a bojler leeresztése vagy a leeresztési szelep ellenőrzése segíthet.

Fontos megjegyezni, hogy a bojler javításához és karbantartásához szakértő segítségre lehet szükség. Ha a bojlered csöpög, érdemes felkeresni egy megbízható szakembert vagy vízvezeték-szerelőt, hogy megállapítsa a probléma pontos okát és megfelelően javítsa azt.

 

Briák László által írt cikk - Miért csöpög a bojler alja?

A bojler alja csöpögése számos okra vezethető vissza. Amikor szembesülünk ezzel a problémával, természetes reakció lehet a pánik, de érdemes közelebbről megvizsgálni a jelenséget.

Ha a bojlerből láthatóan rozsdás víz folyik, az első lépés az áramtalanítás és egy lavór elhelyezése a bojler alá. A rozsda sajnos képes elszínezni az érintett felületet, például a fürdőkádot is.

Fontos, hogy ne próbáljuk meg saját magunk megjavítani a bojlert, hanem hívjunk szakembert, aki valószínűleg gyorsan helyre tudja állítani a problémás vízmelegítőt.

Ez nem csak azért fontos, mert hozzá nem értésünkkel további károkat okozhatunk a berendezésben, hanem mert a csöpögés a belső elektronikai elemeket is érintheti, ami zárlathoz vezethet. Az elhamarkodott barkácsolás tehát rendkívül veszélyes lehet a testi épségünk szempontjából is.

Ha a bojlerből lassan csöpög a meleg víz alacsony nyomással, valószínűleg nem a vízhálózattal van a probléma. A leggyakoribb ok lehet a biztonsági szelep vagy a nyomáscsökkentő meghibásodása.

Viszont, ha a bojler műanyag előlapja alól csordogál a víz, elképzelhető, hogy a bojler alaplapjának korróziója vagy a tartály túlzott vízkövesedése miatt túlmelegedett, és a tömítés sérült.

A bojler alja csöpögése a nyomáscsökkentő hibás működésével is összefügghet. Ilyenkor túl nagy nyomás keletkezik a bojlerben, ami miatt akár kilyukadhat a bojlertest, vagy szélsőséges esetben a tartály is szétrepedhet.

A fent említett példák jól mutatják, hogy számos ok lehet a bojler aljának csöpögése mögött.

Az esetleges okok sokfélesége és a készülék, valamint saját magunk védelme érdekében mindenképpen ajánlott szakértő segítségét kérni.